Messi shënon pesë gola, e turpëron këtë kombëtare 

Lionel Messi si buldozer, shënues i pesëfishtë, duke e  turpëruar Estoninë!

Argjentina ka shënuar fitore me rezultat 5:0 ndaj Estonisë, në ndeshjen miqësore që u zhvillua në stadiumin “El Sadar” në Pamplona.

Ndeshja Argjentinë – Estoni kthehet në shfaqjen e Lionel Messit. 

Image

Messi i shënoi vetë të pesë golat, në minutën e 8-të nga penalltia, pastaj të tjerët vijojnë në minutën e 45, 47’, 71’ dhe 76’.

Messi nuk ka shënuar kurrë pesë gola në një ndeshje për Argjentinën.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Anulohet vizita e Lavrovit në Serbi

Story i radhës

Ndalet rryma në Sarandë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish