Messi s’është mes më të mirëve

“Kampionët e votuar nga njerëzit. Mbi 10 milionë vota nga 185 vende. Ja skuadra e vitit”.

Me këtë lajmërim, të publikuar në faqen e saj në Twitter, EA Sports FIFA ka zbuluar skuadrën e vitit të votuar nga fansat. Lojtarët më të mirë të viti të kaluar kanë krijuar një ekip fenomenësh, shkruan telesport.

Megjithatë, në formacion bie mungesa e atij që konsiderohet nga të gjithë si më i miri në botë: Lionel Messi.

Nw formacionin e jashtwzakonshwm të zgjedhur nga tifozët  bëjnë pjesë kampionë si Manuel Neuer (Bayern Munich), Alphonso Davis (Bayern Munich), Sergio Ramos (Real Madrid), Virgil van Dijk (Liverpool), Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Bruno Fernandes (Manchester United), Kevin De Brøyu (Manchester City), Jozua Kimmich (Bayern Munich), Cristiano Ronaldo (Juventus), Robert Lewandowski (Bayern Munich) dhe Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain).

Por, siç u tha, mungon Lionel Messi. Pleshti nuk është votuar mes 11 lojtarëve më të mirë, por mund të ngushëllohet shumë shpejt. FIFA, në fakt, duhet të hapë një votim të veçuar për të zgjedhur një lojtar të 12-të.

Ngjarja paraprake

Transplanti i parë i të dy krahëve tek një pacient, kryhet në Francë

Ngjarja e ardhëshme

Shi e borë, ky është parashikimi i motit për të dielën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian