Messi më i miri: Barcelona 2-1 Bilbao, notat e lojtarëve

Barcelona ka fituar 2-1 ndaj Athletic Bilbaos  në kuadër të javës së 21-të në La Liga.

Golat për Blaugranasit i shënuan Lionel Messi dhe Antoine Griezmann, derisa Baskët e realizuan fal autogolit të Jordi Albas.

Barcelona ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.80, me Bilbaon që u vlerësua me 6.27.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Messi që u notua me 9.7.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Alba dhe mori vlerësimin 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Image
Image
Ngjarja paraprake

Besnikëri ndaj Macronit apo koha e ndryshimeve rrënjësore në Francë

Ngjarja e ardhëshme

Françeska mahnit ndjekësit me foton e fundit ku vuri në pah gjoksin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian