Messi i lodhur

Lionel Messi po zhgënjehet nga raportimet për të ardhmen e tij, me  kontratën e Barcelonës që do të skadojë në qershor.

Paris Saint-Germain ka qenë klubi më i lidhur për ta transferuar argjentinasin, me Leonardon që tashmë pretendon se klubi parisien do të provonte dhe nënshkruante Messin.

Pastaj erdhën komentet e drejtpërdrejta të Angel di Marias, të cilat madje provokuan përgjigje nga Ronald Koeman, Joan Laporta dhe Victor Font.

Messi është i vetëdijshëm se tani nuk është koha për të folur, por është duke u lodhur nga spekulimet, veçanërisht me fushatën e Ligës së Kampionëve të Barcelonës që do të rifillojë së shpejti, për ironi të fatit me përballje kundër PSG.

Ai ka qenë i qartë se vendimi i tij nuk do të merret para fundit të sezonit.

Për më tepër, ekziston edhe çështja e vogël që Barcelona ka nevojë të zgjedhë një president të ri, i cili mund të jetë në gjendje ta bindë atë të qëndrojë.

Messi nuk do të dëgjojë asnjë ofertë derisa të dëgjojë se çfarë ka për t’i thënë presidenti i ri i Barcelonës.

Ai nuk beson se çështja e kontratës ka të bëjë me paratë, por përkundrazi është pjesë e një projekti sportiv që përqendrohet në fitoren dhe menaxhimin e duhur.

Ngjarja paraprake

Davitkovski: Artan Grubi e zgjodhi problemin shumëvjeçar ( Video)

Ngjarja e ardhëshme

Hoxhë Bajrami ka disa fjalë, për ata që u lutën për shërimin e tij

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian