Messi, golashënuesi i tretë më i mirë i të gjitha kohërave në Miami

Lionel Messi shënoi golin e nëntë në karrierën e tij në Inter Miami për ta barazuar atë me Josef Martinezin dhe Robert Taylorin në listën e golashënuesve të të gjitha kohërave.

Inter Miami ka avancuar në finalen e Kupës së Ligës 2023 pas fitores 4-1 ndaj Philadelphia Union të martën në mbrëmje, me Messin që ka shënuar golin e nëntë në karrierën e tij në Inter Miami, për ta ngjitur atë në vendin e tretë të shënuar në të gjitha kohërat e klubit.

Messi ka kthyer plotësisht fatin e Miamit që kur u bashkua me klubin nga Paris Saint-Germaini, me skuadrën e Tata Martinos tani në një seri prej gjashtë fitoreve duke përfshirë fitoren e penalltive ndaj FC Dallas – me kapitenin e tyre argjentinas.

Në të vërtetë, ai tashmë është i treti në listën e golashënuesve të të gjitha kohërave të skuadrës së tij, së bashku me Josef Martinezin dhe Robert Taylorin.

Përpara Messit, në vendin e dytë është Leonardo Campana me 16 gola, ndërsa ish-bashkëlojtari i skuadrës së Argjentinës së ish-sulmuesit të Barcelonës, Gonzalo Higuaini, është në krye të grupit, pasi ka shënuar 29 gola për Inter Miamin që kur u themelua në vitin 2018.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Fifi flet hapur për periudhën gjatë dhe pas shtatzënisë: Kam pasur probleme mendore

Story i radhës

Tentoi t’i merrte me dhunë varësen e floririt një vajze në kishë, pranga ‘skifterit’ në Elbasan

Të fundit nga