Messi është i lirë të negociojë me klube tjera

Futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi, është rikthyer në stërvitje dhe është i gatshëm për ndeshjen ndaj Huesca në kuadër të xhiros së 17-të të La Ligas.

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, tashmë po stërvitet me pjesën tjetër të skuadrës nga dita e sotme për ndeshjen e së dielës që do të zhvillojë Barcelona kundër skuadrës Huesca në kuadër të xhiros së 17-të të La Ligas.

33 vjeçari i cili mungoi në ndeshjen kundër Eibar për shkak të lëndimit në kyçin e këmbës, mund të rikthehet në formacionin bazë në ndeshjen e parë të vitit.

Sipas ‘ESPN’, që nga kjo e premte, 1 janar 2021, Messi është i lirë të negociojë të ardhmen e tij me ndonjë klub tjetër, pasi kontrata e tij skadon për gjashtë muaj.

Trajneri i Barçës, Ronald Koeman, pritet të ketë të gjithë lojtarët në dispozicion për ndeshjen kundër Huesca.

Ngjarja paraprake

Arsyet pse ndiheni të uritur gjithë kohës, edhe kur sapo keni ngrënë

Ngjarja e ardhëshme

SHBA, republikanët sfidojnë presidentin për projektligjin e mbrojtjes

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian