Mësohet kushti për të cilin Dybala mund të largohet nga Juventusi

Juventusi së shpejti do të bëjë një ofertë të re për vazhdimin e kontratës së Paulo Dybala me argjentinasin i cili mund të largohet nga klubi nëse ai nuk nënshkruan një marrëveshje të re para fundit të sezonit.

Marrëveshja e Dybala me shtatë milion euro në vit skadon në qershor të 2022 dhe sipas Tuttosport, Zonja e Vjetër nuk do të ndryshojë ofertën e tyre të zgjatjes së kontratës.

Sipas medieve tjera italiane, klubi kishte vendosur një marrëveshje të re 10 milionë euro në tavolinë verën e kaluar, por argjentinasi refuzoi ofertën.

Juventusi mund të shtojë vetëm një bonus prej dy milion eurosh në ofertën e tyre të re për ish-yllin e Palermos i cili do të bëhej fituesi i dytë më i madh në klub së bashku me Matthijs de Ligt dhe pas Cristiano Ronaldos.

Fabio Paratici do të takojë agjentin e Dybalas, Jorge Antun, së shpejti dhe sipas raportit, La Joya mund të largohet nga Torino nëse ai nuk nënshkruan një zgjatje të kontratës me klubin para fundit të sezonit.

Dybala u bashkua me Zonjën e Vjetër nga Palermo për 40 milionë euro në vitin 2015 dhe ka shënuar 97 gola në 240 paraqitje me gjigantët e Serie A.

Ngjarja paraprake

Marrëdhënia e saj me futbollistin e njohur nuk zgjati shumë, Anna Lika tregon gabimin që bëri

Ngjarja e ardhëshme

Milan refuzon të transferojë dy futbollistët e njohur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian