Meshkujt e shkurtër janë më aktiv në marrëdhënie se ata më të gjatë

Sipas “The Journal of Sexual Medicine’, meshkujt më të shkurtër janë seksualisht më aktivë sesa meshkujt më të gjatë.

Sipas studimit në të cilin morën pjesë rreth 530 burra, personat me gjatësi më të vogël se 175 cm kryenin më shpesh marrëdhënie seksuale sesa ata më të gjatë.

Shumica e njerëzve mendojnë se femrat preferojnë burrat e gjatë, por si del ky rezultat?

Yahoo foli me burrat e shkurtër për të parë se çfarë mendonin ata në lidhje me këtë gjë.

“Unë mendoj se në përgjithësi kam më shumë besim tek vetja se personat që kanë të njëjtën moshë me mua edhe pse ata janë më të gjatë. Nuk më duket diçka kushedi se çfarë gjatësia dhe anoj në gjëra më thelbësore për mua dhe për të.”-tha një burrë i shkurtër.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Blinken do të udhëtojë për në Berlin për të diskutuar përgjigjen ndaj luftës

Story i radhës

Zelensky bën thirrje për njohjen zyrtare të Rusisë si një shtet terrorist në takimin me senatorët amerikanë

Të fundit nga