Mesazhi i urimit të ministrit të Mbrojtjes për Vitin e Ri

Mesazhi i urimit të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni për Vitin e Ri 2021

“Të dashur zyrtarë e ushtarakë të Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës,

Të nderuar miq e bashkëpunëtorë vendorë e ndërkombëtarë,

Të dashur qytetarë të vendit tim,

Vitin që lamë pas ishte vit i përballjes me sfidën e rëndë të pandemisë i cili na vështirësoi rrugëtimin e sigurt në drejtimin tonë. Por ne përsëri vazhduam me vlerat tona të besimit duke ecur përpara për të qenë përsëri të suksesshëm.

Prandaj lutemi dhe besojmë fuqishëm se Viti i Ri do të sjellë më shumë përparim, dëshira të realizuara, ëndrra të arritura, paqe dhe mirëkuptim për gjithë njerëzimin!

Gëzuar 2021!”

I juaji,

Anton Quni

Ministër i Mbrojtjes

Ngjarja paraprake

Vaksina kundër COVID-19 në Danimarkë, 17 persona me efekte anësore

Ngjarja e ardhëshme

Trajnerja e parë në histori

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian