Merret vendimi për Llapin pasi tejkaluan 10 përqind të kapacitetit për tifozë

Komisioni disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës ka shqyrtuar sot procedurat e hapura nga Komisioni i Garave.

Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjes dhe incizimeve televizive, u vendos që Llapit t’i shqiptohet masa disiplinore, vërejtje e fundit.

Kjo pasi kishin tejkaluar 10 për qindshin e lejuar për shikues në takimin kundër Feronikelit të zhvilluar në fundjavë në Merdare.

Vendimi i plotë nga Komisioni disiplinor: 

FC ”Llapi”. Mos respektimi i vendimit të Qeverisë, lidhur me masat antiCovid 19, duke tejkaluar 10% të kapacitetit maksimal të shikuesve në tribuna, për çka është ndërprerë ndeshja për pesë (5) minuta. Sipas xhirimeve televizive në ndeshjen Llapi-Feronikeli. Bazuar në nenin 52 paragrafi 1 i Rregullores disiplinore i shqiptohet masa disiplinore Vërejtje të fundit.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

A ka sy opozita shqiptare

Ngjarja e ardhëshme

“Tingujt e Çarshisë”, Ganiu mirëpret tenorët e mirënjohur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian