Merr fund greva e urisë së invalidëve në Elbasan, Ministria e Shëndetësisë plotëson kërkesat e tyre

Greva e urisë së invalidëve në qytetin e Elbasanit ka përfunduar ditën e sotme pasi zhvillimit për disa ditë me radhë.

Gazetari Fatmir Popja ka bërë me dije për BalkanWeb se zëvendës ministrja e Shëndetësisë ka takuar grevistët dhe u ka premtuar atyre se brenda ditëve të fundit të këtij viti atyre do t’u vijnë të gjitha paratë që kërkojnë.

Ndërsa u janë krijuar edhe lehtësira të tjera.

Gjithashtu është vendosur krijimi i grupeve të posaçme të kontrollit mjekësor që do të bëjë kontrollet e nevojshme nëpër banesat e gjithsecilit prej invalidëve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dalin pamjet/ Ja çka ndodhi saktësisht pas emisionit ku u përplasen Abedin Zeka e Faruk Statovci

Story i radhës

​Si të shmangni depresionin para festave në tetë mënyra

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish