Merr 48% të votave, Joe Biden fiton debatin e parë presidencial në SHBA

Sot u zhvillua debati i parë presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku sipas sondazheve të zhvilluara nga CBS News, fitues i debatit u shpall Joe Biden.

Në debatin kaotik 90 minutësh, Biden siguroi 48% të votave kundrejt 41% të votave që shkuan për Donald Trump.

Komentuesit thanë pas debatit se ishte një natë e keqe dhe humbësi i vërtetë është Amerika, një e dhënë që e nxjerr në dritë edhe sondazhi.

Sondazhi i parë presidencial bëri 69% të votuesve të mërzitur me kandidatët dhe 19% e tyre u ndjenë pesimistë. Për 31% e pjesëmarrësve debati ishte argëtues, ndërsa për 17% e pjesëmarrësve u informuan nga sondazhi.

Ngjarja paraprake

Parashikimi i motit për sot

Ngjarja e ardhëshme

Mbi 100 të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit, Shahpanska ende ka vende të lira nëpër kopshte

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian