Mërgim Berisha pëson lëndim, humbet ndeshjen ndaj Admira

Sulmuesi i RedBull Salzburg, Mërgim Berisha ka pësuar një lëndim.

Mërgim Berisha ka pësuar një lëndim në kofshë dhe do të jetë jashtë ndeshjes ndaj Admira.

Lajmin e ka bërë të ditur skaudra e RedBull Salzburgut përmes llogarisë së tyre në rrjetin social, Twitter.

Salzburg do të ndeshet gjatë javes së ardhshme edhe me skuadrën e Lansk, dhe me gjasë, Berisha do humbasë edhe këtë ndeshje.

Mirpo, në postimin e skuadrës, nuk janë dhënë detaje për kohëzgjatjen e lëndimit dhe është konfirmuar se Berisha do mungojë vetëm në ndeshjen e sotme.

Ngjarja paraprake

Rama shtyu gazetaren, reagon Albana Vokshi: Ky është fundi i një politikani

Ngjarja e ardhëshme

Regjistrohet tërmet në Greqi, ndjehet edhe në Maqedoni

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian