Mënyra e vetme që heq yndyrën nga tasat plastik

Tasat plastik janë dhe ato më të vështirët për tu pastruar pasi keni marrë gjellën me vete në punë ose çfarëdo ushqimi tjetër.

Nuk është se nuk lahen por që të hiqni të gjithë yndyrën ju merr pak kohë, ose duhet t’i lini në ujë të nxehtë deri sa ajo të shkrihet plotësisht.

Por kjo më poshtë është zgjidhja perfekte në shumë pak sekonda.

Mbusheni tasin me ujë të nxehtë me ilaç dhe fusni gjithashtu një letër kuzhine ose një facoletë. Tundeni mirë dhe shpëlajeni! Tasi është gati për ta përdorur të nesërmen!

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Reagon Luan Krasniqi: E trishtuar!

Ngjarja e ardhëshme

Autoritetet kanadeze “në gjendje gatishmërie” pasi një zjarr shpërtheu në kontejnerët e një anije mallrash

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian