Mendoi se fytyra e ënjtur ishte një reaksion alergjik ndaj peshkut, gruaja merr vesh se është kanceri terminal

Një nëne që mendoi se do të kishte pasur një reaksion alergjik ndaj peshkut i është thënë se është kanceri terminal dhe ka 18 muaj jetë.

Julie Hart, 60, u zgjua një muaj më parë për të parë fytyrën dhe qafën e saj të fryrë pasi shijoi një darkë peshku një natë më parë, shkruan “TheSun”.

Ajo doli në farmacinë e saj lokale për të marrë disa antihistaminë dhe ata i sugjeruan që ajo të vizitonte mjekun e saj të përgjithshëm për ta kontrolluar atë.

Image

Pas një radiografie në gjoks dy ditë më vonë, nënës së një u tha që ajo kishte një hije të madhe mbi mushkërinë e saj të djathtë dhe u drejtua në spital.

Julie thotë se një javë më vonë ajo ishte rezervuar për një mamografi dhe ultratinguj në Spitalin Herts dhe Essex.

Asaj i thanë se kishte kancer në mushkëri në fazën e katërt dhe i kishin mbetur vetëm 18 muaj.

Ish-punëtorja e aeroportit tani po merr kimioterapi çdo tre javë me shpresën për të zgjatur jetën e saj edhe për disa muaj.

Por ajo po përpiqet të gëzojë veten duke “u bërë miq” me tumorin e saj – dhe duke e quajtur Charlie.

Julie, nga Stansted, Essex, tha: “Ishte thjesht një tronditje e tillë. Nuk kishte ndonjë shenjë paralajmëruese ose ndonjë simptomë që tregonte. Unë me të vërtetë mendova se ishte një reagim ndaj peshku.

Unë gjithmonë kam qenë një tifoz i merlucës, por kurrë nuk kam marrë pjesë në peshk të “shëndetshëm” dhe kam filluar të marr një goditje shëndetësore.

Sapo u zgjova një mëngjes me një fytyrë të fryrë dhe një javë më vonë thashë se kam 18 muaj jetë”.

Ajo ka frikë se do të përballet me Krishtlindjen e saj të fundit vetëm për shkak të udhëzimeve aktuale të Qeverisë.

Dhe ajo thotë se nuk mund ta vizitojë mamanë e saj 92-vjeçare në një shtëpi kujdesi.

Julie shtoi: “Po izoloj dhe kaloj gjithë ditën në shtëpinë time, përveçse shkoj për vizita në spital, por kam televizorin që të më bëjë shoqëri.  Të më thuhet se kam më shumë se 18 muaj për të jetuar është një ndjenjë e papërshkrueshme.

Unë jam bërë miq me tumorin tim dhe e kam quajtur Charlie. Theshtë e vetmja gjë që do të kem me vete deri në fund, kështu që mendoj se jam më mirë të bëhem shok me të”.

Ngjarja paraprake

Dy gola në derbin më të madh të Kosovës

Ngjarja e ardhëshme

Përplasja me armë në Elbasan, Gjykata lë në qeli 'Vis Korçarin' dhe 2 të arrestuarit e tjerë

të fundit nga

Tërmet në Tokio

Një tërmet me fuqi gjashtë ballë të shkallës Rihter goditi sonte bregdetin

AlbanianEnglishMacedonian