Mehaj: Vendimet e padrejta ndaj luftëtarëve të lirisë nuk na zbrapsin në synimet tona

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se ka pritur në takim organizatat e dala nga lufta e UÇK-së, të udhëhequr nga U.d. kryetari i OVLUÇK-së, Faton Klinaku.

“Në vigjilje të festive të fund vitit, sot pata kënaqësinë të pres në takim, udhëheqjen e organizatave të dala nga lufta e UÇK-së, të udhëhequr nga U.d. kryetari i OVLUÇK-së, Faton Klinaku”, ka shkruar Mehaj.

Ministri Mehaj ka thënë se e ka njoftuar delegacionin me objektivat e tyre për ruajtjen dhe kultivimin e vlerave të UÇK-së.

“Përfaqësuesit e organizatave të UÇK-së, i njoftova edhe me procesin e realizimit të projektit për mbjelljen e fidaneve në hapësirat e kazermës “Adem Jashari”, ku çdo fidan do të simbolizoj një dëshmor të kombit – luftëtarë të UÇK-së”, ka potencuar Mehaj.

Mes tjerash Mehaj ka potencuar se janë dakorduar që bashkëpunimi i tyre ndërinstitucional të vazhdoj “edhe në të ardhmen me projekte e iniciativa në shërbim të ruajtjes dhe kultivimit të vlerave tona historike si bazamente frymëzim për të tashmen dhe të ardhmen tonë”.

“Proceset gjyqësore dhe vendimet e padrejta ndaj luftëtarëve të lirisë nuk na zbrapsin në synimet tona për të ecur përpara drejtë realizimit të shtetit të forte dhe prosperues, ishte qëndrimi i përbashkët gjatë takimit të sotëm”, ka shkruar tutje Mehaj.

Story i mëparshëm

Komisioni Evropian thotë se Facebook Marketplace është konkurrencë e pandershme

Story i radhës

Barikadat në veri të Kosovës, komandanti i KFOR-it kërkon të mundësohet liria e lëvizjes

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish