Mediumi zviceran ”Blick”: Çfarë rekordi ka vendosur Xherdan Shaqiri?

Çfarë rekord ka vendosur Shaqiri? Çfarë ishte e çuditshme në ndeshjen Argjentinë kundër Holandës? Dhe kush e shënoi sërish golin e parë të turneut? Testoni njohuritë tuaja për Kupën e Botës së kaluar pikërisht këtu në kuizin e pamjes së madhe.

Lexuesit e mediumit të njohur zviceran “Blick” zgjedhin Messin!

Një gjë është e qartë: për lexuesit e “Blick”, Lionel Messi është më i madhi në histori. Mbi 61,000 tifozë futbolli votuan online – 38 për qind e këtyre votave shkuan për pleshtin magjik nga Argjentina.

Në vendin e dytë vijon Pele. Tre herë kampioni i botës nga Brazili ka 19 për qind të votave. Diego Maradona (15 për qind) është i treti, i ndjekur nga Zinedine Zidane (10 përqind) dhe Cristiano Ronaldo (7 për qind).

Rekordi i Xherdan Shaqirit është se ka shënuar në tre Kampionate Botërore sikurse edhe LIonel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mbajeni telefonin larg vetes kur flini, për këto arsye

Story i radhës

Aksident në Vlorë, humb drejtimin dhe del nga rruga, përfundon në spital drejtuesi i mjetit

Të fundit nga