Mediat serbe: Nis takimi Vuçiq-Zelensky

Takimi mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe atij të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka filluar mëngjesin e sotëm rreth orës 08:00 në Athinë, njoftoi Radiotelevizioni i Serbisë (RTS).

Siç thuhet nga RTS, takimi pritet të zgjasë rreth gjysmë ore.

Vuçiq sot do të takohet edhe me presidentin malazez Jakov Milatoviq dhe kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis.

Ata të hënën në mbrëmje organizuan një darkë jozyrtare për liderët e Ballkanit Perëndimor dhe zyrtarët evropianë me rastin e 20 vjetorit të Bashkimit Evropian – Perëndimor.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ka marrëveshje, Cancelo do t’i bashkohet Barçës këtë javë

Story i radhës

98.6% e familjeve në Maqedoni kanë qasje në internet, ja nga sa orë në ditë harxhojnë në internet

Të fundit nga