Media zvicerane për Xhakën: I fortë kundër Serbisë, por…

Kapiteni Granit Xhaka është vlerësuar me notën e përgjithshme 4.5 nga media zvicerane “Blick”. 

Është vlerësuar për 4 ndeshjet e Kampionatit Botëror. 

“I fortë në ndeshjet e para, i fortë kundër Serbisë dhe më pas i dobët si gjithë të tjerët kundër Portugalisë”, shkruan mes të tjera “Blick” për futbollistin Xhaka.

Zvicra është eliminuar në të tetën e finales, duke pësuar humbje me rezultat 6:1 nga Portugalia, por më e mirë e më të mirës është se e dërguan në shtëpi Serbinë, duke e gjunjëzuar me 3:2.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ky është serbi i tretë, ndaj të cilit vendosi sanksione Britania e Madhe

Story i radhës

Gjatë 24 orëve janë ngritur 27 aktakuza kundër 34 personave

Të fundit nga