Me vetë iniciativë, të rinjtë e fshatit Zaplluxhë instalojnë ndriçimin e rrugëve

Të rinjtë e fshatit Zaplluxhë, të komunës së Dragashit kanë marrë një iniciativë të madhe në të mirë të komunitetit.

Ata kanë vendosur ndriçim në rrugët e fshatit me vetë iniciativë.

Grupi i të rinjve “Rinia e fshatit” ka mbledhur fonde nga bashkatdhetarët dhe me ndihmën e tyre janë blerë pajisjet e nevojshme për ndriçimin e rrugëve.

Ata kanë publikuar edhe një video ku shihet se ka qenë një iniciativë shumë e suksesshme. 

Ngjarja paraprake

Sir Alex Ferguson nuk e përkrah idenë e krijimit të një Superlige Evropiane

Ngjarja e ardhëshme

Letra e politikanes gjermane për Ramën, Meta: Më 25 prill regjimi i fuksave merr fund

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian