Me sigurim personal pas kërcënimeve

Jordan Pickford mund të ketë mbetur pa u ndëshkuar në futboll pas ndërhyrjes ndaj Van Dijk, por privatisht portieri u përball me probleme serioze.

Pickford dhe gruaja e tij morën siguri personale pasi morën kërcënime për jetë për shkak të ndërhyrjes që i bëri mbrojtësit të Liverpool në derbin e Merseyside javë më parë.

Portieri anglez ka frikë për familjen e tij dhe pasi mori një numër kërcënimesh ndaj tij dhe familjes së tij, ai vendosi të ndërmarrë një hap të tillë.

Një burim i afërt me familjen foli për Daily Mail për situatën e Pickford.

“Jordan është i shokuar nga kërcënimet që ka marrë pas asaj ndeshje. Ai është i vendosur të bëjë gjithçka që duhet për të mbrojtur familjen e tij. Ai punësoi siguri personale”, citoi Daily Mail një burim.

Siguria është vendosur përpara vilës së 2.2 milionë funte të Pickford.

Ngjarja paraprake

Shurupi Natyral Me Katër Përbërës Që Shëron Kollën

Ngjarja e ardhëshme

Debat për masat Anti Kovid, VMRO – DPMNE: Masat të vonuara dhe jo konkrete

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian