Me shpejtësi rekord prej 362 km/orë në Katar

Zhoan Zarko ka vendosur një rekord të jashtëzakonshëm në garat e MOTO GP, duke regjistruar një shpejtësi të paparë deri më tani.

Në motorin “Pramak Rejsing – Dukati,” piloti i mirënjohur , Zharko vendosi shpejtësi prej 362 km në orë në stërvitjet e lira në pistën e Katarit.

Zharko arriti këtë shpejtësi në aksin e drejtë , që në fund mos të arrijë të kontrollojë deri në fund motorin e tij dhe përfundoi jashtë pistës.

Ndërkohë në pjesën zyrtare, në provat zyrtare, më i shpejtë doli që të jetë Françesko Banjaja nga Italia, para Kuartararos dhe Vinjalesit.

Ngjarja paraprake

22 persona shkelën orën policore, 657 gjoba për mosmbajtje të maskës

Ngjarja e ardhëshme

Indonezi, disa të plagosur në një sulm vetëvrasës me bombë në kishë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian