Me rikthimin e tre qendërmbrojtësve…

Bashkë me vitin 2020 merr fund edhe emergjenca në mbrojtje e skuadrës së Juventusit, me Pirlon që për shkak të dëmtimeve të shpeshta nē këtë repart, shpesh është detyruar të improvizojë me brazilianin Danilo dhe të riun Frabotta.

Kështu tani holandezi Mathijs De Ligt ka rikuperuar plotësisht problemin në shpatull dhe po stërvitet maksimalisht për të arritur formën më të mirë. E njëjta gjë mund të thuhet edhe për turkun Merih Demiral, që ka lënë pas problemet muskulore dhe është stërvitur plotësisht me grupin.

Rikuperimi më i rëndësishëm duket ai i kapitenit Giorgio Chiellini, të cilin e ndjekin dëmtimet prej më shumë se një viti, por tani duket se ka kaluar çdo problem dhe prej 10 ditësh po stërvitet maksimalisht për të rigjetur formën.

Me rikthimin e tre qendërmbrojtësve, Pirlo do të ketë mundësi t’i japë pak pushim edhe Bonuccit, që ka përballuar më së shumti pjesën e parë të sezonit, por mbi të gjitha të rikthejë soliditetin e munguar në repartin e prapavijës.

Ngjarja paraprake

SHBA propozon krijimin e grupit të përbashkët të punës për sanksionet ndaj Turqisë

Ngjarja e ardhëshme

Moment historik! Pas 12 orësh debate në Parlament, Argjentina legalizon abortin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian