Me këtë datë lansohet dokumentari i Britney Spears

16:46 | 22 Prill 2021

Foto: Getty Images

Dokumentari i Britney Spears do të dalë në maj në BBC.

“The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship” do të shqyrtojë “të dy anët e çështjes”, shkruan NME, transmeton lajmi.net.

Dokumentari i ri i BBC-së, “Britney Spears The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship” ka konfirmuar një datë të lansimit.

Pas dokumentarit të New York Times, “Framing Britney Spears”, i publikuar në fillim të këtij viti, filmi i ri do të eksplorojë më tej konservatoritetin e diskutueshëm të Spears.

Gazetari Mobeen Azhar do të jetë regjisor i dokumentarit të ri 60-minutësh të BBC-së, i cili do ta shfaq atë të udhëtojë nga Los Angeles në Kentwood, Louisiana, ku Spears u rrit.

Beteja për Britney do të hetojë konservatoritetin 13-vjeçar, duke shkuar më tej pasi “Framing Britney Spears” në eksplorimin e mandatit që pa babanë e Britney, Jamie Spears të mbikëqyrë punët financiare dhe personale të vajzës së tij për më shumë se një dekadë.

Azhar do të intervistojë njerëz “në të dy anët e çështjes”, duke përfshirë artistin e make-up të Spears Billy Brasfield, ish-koreografin e saj Brian Friedman, blogerin Perez Hilton dhe avokaten Lisa MacCarley.

Filmi do të shfaq gjithashtu gazetarin “duke e gjetur veten në mes të një beteje të vazhdueshme midis ekipit të konservatorit të Britney dhe fansave të pasionuar pas lëvizjes #FreeBritney”.

“Britney Spears The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship” do të transmetohet në BBC iPlayer më 1 maj dhe në BBC Two më 5 maj. /Lajmi.net/

Ngjarja paraprake

Këshilli Gjyqësorë, zgjidhen 6 gjykatës të ri

Ngjarja e ardhëshme

Kryetari Bahtiri priti në takim zv.ministrin e Infrastrukturës Hysen Durmishi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian