Me fasho të gjakosur, përleshje, e kufoma, këto janë pamjet e rënda nga protesta në SHBA

Dhjetëra mbështetës të Donald Trump ditën e djeshme mësynë Kongresin e SHBA-së dhe u përplasën me policinë në një përpjekje për të ndaluar çertifikimin e fitores së Joe Biden.

Nga këto protesta të dhunshme shumë qytetraë u plagosën, 4 prej tyre humben jetën dhe shumë të tjerë u arrestuan.

Por në rrjet ka qarkulluar fotoja e një mbështetësi të presidentit në largim Trump, i cili u fotografua nga reporterët jashtë godinës së Capitol me një vrimë në fytyrë.

Në foton e publikuar nga “The Sun” shihet pamja e rëndë e një burri me mjekër që ka një fashë të gjakosur në qafë dhe një vrime në faqe. Nuk dihet ende nga çfarë i është shkaktuar plaga.

Image
Image
Image
Ngjarja paraprake

Objektivat e Milanit

Ngjarja e ardhëshme

E lënë në harresë nga autoritetet, shkatërrohet ura 230 vjeçare në Libohovë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian