Me diell, por …/ Ja si do të jetë moti ditën e hënë

Me diell dhe temperatura të ulëta.

Kështu do të jetë moti në ditën e hënë, të javës që hymë.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për 5 ditët e ardhshme.

Parashikimi i motit nga SHMU:

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira deri mesatare këto më të përqendruara ditën e martë.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore, kryesisht në veri të vendit fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave.

Mëngjeset dhe mbrëmjet do të jenë të ftohta, ndërsa orët me diell do të bëjnë që në mesditë temperaturat të pësojnë rritje.

Image
Ngjarja paraprake

“Aktorët më të mirë janë politikanët”, Arjola Demiri në listë për deputete

Ngjarja e ardhëshme

Shifra reale/ Tufa: Ja sa arkëtoi Shqipëria nga suksesi në “Ligën e Kombeve”

të fundit nga