Me 23 shkurt aktgjykimi për rastin “Monstra”

Aktgjykimi për rastin “Montsra” është caktuar për me 23 shkurt, transmeton Alsat. Sot në gjykimin për rastin “Monstra” pala mbrojtëse paraqiti fjalët përfundimtare. Mbrojtja e të akuzuarve përsëriti qëndrimin se rasti është i montuar dhe se të akuzuarit nuk janë autorët e vërtetë të vrasjes së pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës. Avokatët e viktimave nga ana tjetër kërkuan dënim maksimal për të akuzuarit, pasi siç thanë u dëshmuan veprat penale.


Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Shqiptari po i çmend kroatët, ja arsyeja

Ngjarja e ardhëshme

Skriniar: Titulli? Për këtë gjë flitet shumë në…

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian