Më 2 tetor mbërijnë në portin e Durrësit disa zjarrfikëse nga Italia

Ditën e nesërme, datë 2 tetor 2020, rreth orës 16:00 mbërrin në Portin e Durrësit nga Ancona një sasi mjetesh zjarrfikëse dhe pajisje të tjera.

Një lajm të tillë e bën me dije Ambasada Italiane në vendin tonë.

Këto mjete janë dhuruar nga Trupa Kombëtare Zjarrfikëse Italiane Prefekturës dhe Bashkisë së Durrësit, në kuadër të Marrëveshjes së Bashkëpunimit Ndërkombëtar për Ofrimin Reciprok të Bashkëpunimit për Aktivitetet Logjistik të Asistencës Publike.

Të pranishëm do të jenë Ambasadori i Italisë Fabrizio Bucci, Kryetarja e Bashkisë Durrës Emiriana Sako dhe Prefekti i Durrësit Roland Nasto. 

Ngjarja paraprake

Për fëmijët me autizëm janë realizuar aktivitete përmes projektit “Arti, gjuha me të cilën flasim të gjithë”

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe: Do të furnizojmë teste për Kovid-19 të cilat japin rezultate për 15-të minuta

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian