Më 16 tetor nis edicioni i ri në futsall

Më 16 tetor do të nis sezoni i ri në Superligën e Kosovës në futsall.

Këtë ka njoftuar Federata e Futbollit të Kosovës përmes një komunikate.

Xhiroja e parë sjellë një derbi, mes Prishtina 01 dhe Liburnit.

Njoftimi i FFK:

Kampionati i ri në Superligën e Kosovës në futsall do të nisë më 16 tetor. Komisioni i Futsallit në kuadër të FFK-së tashmë i ka bërë të gjitha përgatitjet për edicionin e ri, teksa është bërë edhe tërheqja e shortit.

Në javën e parë të Superligës së futsallit do të takohen:

Letaj – Juniku

Prizreni – Prishtina

Drenica T – BB Llapi

Prishtina 01 – Liburni

Malisheva – Liqeni

Ngjarja paraprake

Majmunët luftojnë për territore - konflikti i tyre merr dy jetë njerëzish

Ngjarja e ardhëshme

Paketa e KE-së për Ballkanin, Bregu: Investimet mund të arrijnë deri në 29 mld euro

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian