Mbyllet pjesa e parë, Argjentina në epërsi prej dy golash ndaj Italisë

Ka përfunduar pjesa e parë e “Finalisimos” ndërmjet Italisë dhe Argjentinës, ndeshje kjo e cila po zhvillohet në stadiumin “Wembley” në Angli.

Italia si kampion e evropës dhe Argjentina si fituese e Kupës së Amerikës po diskutojnë trofeun që vlerësohet si më i rëndësishme në nivel të kombëtareve.

Pas 45’ minutave, Argjentina është duke avancuar me rezultat 2-0. Goli i parë u realizua nga Lautaro Martinez në minutën e 28’ i cili u asistua nga ylli i PSG-së Lionel Messi dhe i dyti erdhi në minutat shtesë nga Angel Di Maria

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mislimi i Tetovasot: Besatarët e Bilall Kasamit, Fatmir Limanin e shohin si një “kalë të Trojës”

Story i radhës

Johnny Depp fiton gjyqin për shpifje kundër Amber Heard

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish