Mbyllet një objekt hotelierik në Kërçovë

Dje (30.01.2021) në periudhën prej 19:00-22:00 nëpunësit e policisë së Kërçovës në bashkëpunim me inspektorët nga Inspektorati Shtetëror i Tregut kanë kryer kontrolle në objektet hotelierike.

Oficerët policor kanë konstatuar se një objekt hotelierik në rrugën “Mara Uginova Gina” në Kërçovë nuk i ka respektuar masat anti-Covid dhe ka punuar pas orarit të lejuar.

Inspektorati i Shtetëror i tregut ka mbyllur lokalin dhe kundër pronarit do të ngritet padi penale “mosveprim në përputhje me rregullohet shëndetësore në kohë pandemie” sipas nenit 206 të Kodit Penal.

Ngjarja paraprake

Vazhdon përplasja Lukaku-Ibra

Ngjarja e ardhëshme

Izraeli: Kur të vaksinohet një e treta e popullatës, do të shohim ndryshime

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian