Mbreti i asistimeve në Çeki është një lojtar i Shqipërisë

Qazim Laçi është duke kaluar një super sezon në Çeki me Spartën e Pragës.

Mesfushori i Shqipërisë është fjalë e parë në këtë skuadër pasi po i udhëheq në kampionat dhe në Europë.

Në Çeki, lojtari shqiptar është shpallur edhe mbreti i asistimeve.

Kjo pasi Laçi ka pesë asist, më shumë se të gjithë të tjerët.

Gjithashtu sipas statistikave të publikuara, gjatë një ndeshje mesfushori shqiptar jep tre pasime që krijojnë një rast goli dhe 19 pasime në zonën e portës kundërshtare, duke plotësuar dëshirën e shokëve të ekipit që kërkojnë të tentojnë shënimin e golit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

6 zakone si ta mbani shtëpinë të rregullt gjithë vitin

Story i radhës

Zjarri në malin e Shpiragut, Peleshi: Ndërhymë nga ajri, flakët drejt izolimit të plotë

Të fundit nga