Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

23:54 | 19 Prill 2021

Foto: Buckingham Palace/Shutterstock

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të Mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit, transmeton lajmi.net

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim./Lajmi.net/

Ngjarja paraprake

Presidenti i Serie A akuzon: Marotta dhe Agnelli tradhtarë! T’i vijë turp, të zhduken…

Ngjarja e ardhëshme

Flet më në fund Perez: Ja pse e krijuam Superligën Evropiane

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian