Mbrapa bardhezinjve është Inter-i

Zhurma e krijuar nga presidenti i Salernitana-s, Iervolino, në lidhje me komisionet që ish-drejtori i tij sportiv Sabatini i kishte premtuar një menaxheri të një futbollisti të ekipi, por shkakton shumë debate.

La Gazzetta dello Sport ka publikuar renditjen e skuadrave që paguajnë më shumë në komisione: Juventus është në vendin e parë me 28,9 milionë euro në 2021.

Peshojnë në bilancin 2020-21 3 milionët për Ramsey, i marrë në 2019-ën me kosto zero, por me komisione të pasura për menaxherin, 2.2 për Sarri-n i shkarkuar në verën e 2020-ës, dhe 1.9 për Dragusin që në prill 2021 ka nënshkruar deri në 2025-ën.

Mbrapa bardhezinjve është Inter-i (27,5) dhe Roma (26). Il Milan-i është shumë më mbrapa (12,6). Më pas janë Atalanta, Fiorentina, Sampdoria, Napoli, Sassuolo dhe Udinese, mes 8 dhe 6 milionëve.

Në total, në vitin 2021, klubet e Serisë A kanë shpenzuar 173,8 milionë për shërbimet e menaxherëve. Një e dhënë që është përsëri në rritje pas rënies së 2020-ës të shkaktuar nga pandemia (138),  por jo akoma në nivelet e 2019-ës (187,9) pikërisht sepse vitin e kaluar sektori ka ndier efektet e Covid.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Osmani: Për ne nuk ka alternativë, gjeografikisht jemi brenda BE-së

Story i radhës

Rusia voton largimin nga Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish