Mblodhi 50 mijë euro donacion me foton se vuante nga kanceri, të gjithë shtangen kur mësojnë të vërtetën e 42-vjeçares

Nicole Elkabbas duhej të bënte një operacion për heqjen e fshikëzës së tëmthit.

Dikush bëri një foto ndërsa kishte dhimbje në një shtrat spitali dhe ajo më vonë e përdori atë foto për të falsifikuar se kishte kancer në vezore dhe mblodhi më shumë se 50,000 euro donacione përmes fushatës GoFundMe.

Ajo u shpall fajtore të hënën për mashtrim dhe posedim të pasurisë së fituar në mënyrë të paligjshme, raporton The Sun.

Nicole, nëna 42-vjeçare e një djali 11-vjeçar nga Broadsters në Kent, nuk u diagnostikua kurrë me kancer dhe ajo përdori donacionet e mbledhura për të paguar borxhet e lojërave të fatit dhe për të financuar një jetë të shfrenuar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ndihem e vetmuar dhe e padukshme në marrëdhënien time

Story i radhës

Presidenti rus, Vlladimir Putin manipulon me bombardimin e NATO-s mbi Serbinë, ultimatumi i kancelarit gjerman, Olaf Scholz, drejtuar Rusisë në zëmër të Moskës!?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish