Mbi një mijë të arrestuar në protestat pro Navalnyt

Policia e Rusisë ka arrestuar më shumë se një mijë persona në 35 qytete për shkak se e kanë mbështetur liderin e opozitës, Alexei Navalny.

Protestat janë duke u zhvilluar në qytete të shumta ruse, duke filluar nga Siberia deri në Shën Petersburg dhe në Moskë.

Protestuesit kishin edhe pankarta në duar dhe brohorisnin së bashku “Rusia ime është në burg”.

Arrestimi më i madh i protestuesve është bërë në Moskë, shkruan Euronews.

Ngjarja paraprake

LSDM: Partitë dhe qytetarët duhet të mbështesin regjistrimin

Ngjarja e ardhëshme

Misteret e zhdukjes së biznesmenit italian, flet dëshmitari që shkoi i pari te makina që digjej

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian