Mbi 121 milionë raste që nga fillimi i pandemisë në botë

121.186.003 raste të koronavirusit janë konfirmuar në të gjithë botën që nga fillimi i pandemisë dhe 20.826.833 raste janë aktualisht aktive.

Sipas të dhënave të botuara në faqen e internetit të Worldometers.

2.680.507 njerëz vdiqën nga virusi korona, dhe 97.678.663 njerëz u shëruan.

Shtetet e Bashkuara kanë më së shumti raste – 30 milionë, pasuar nga Brazili me mbi 11.6 milionë, India 11.4 milionë, Rusia 4.4 milionë dhe Britania e Madhe me 4.2 milionë.

Ngjarja paraprake

Tri shprehitë e mëngjesit që janë duke ju trashur

Ngjarja e ardhëshme

E rëndë, vetëvaret në oborrin e banesës 64 vjeçari në Vlorë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian