Mbi 11 mijë raste të reja me COVID-19 në Rusi

Rusia ka regjistruar mbi 11 mijë raste të reja me COVID-19.

Rusia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Rusia ka regjistruar 11,115 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e saj në mbarë vendin në 1,248,619, raporton Reuters.

Qendra e krizave të koronavirusit të Rusisë tha se 202 persona kishin vdekur në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e të vdekurve në 21,865.

Ngjarja paraprake

Muharremaj: Mësimi në Suharekë po zhvillohet me standardet e kërkuara

Ngjarja e ardhëshme

Presidenti Erdoğan niset për vizitë në Kuvajt dhe Katar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian