Mbeturinat e detit “i shpëtuan” jetën, inxhinieri mbijetoi 14 orë në Oqeanin Paqësor

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë,një marinar i cili ra në det mbijetoi duke u kapur pas një cope mbeturinash deti.

Vidam Perevertilov kaloi 14 orë në ujë, pasi ra nga anija e mallrave në Oqeanin Paqësor.

52 vjeçari është kryeinxhinieri lituanez i Mbështetësit të Argjendtë, i cili po bënte një furnizim midis portit Tauranga të Zelandës së Re dhe territorit të izoluar britanik të Pitcairn.

Ai ishte ndjerë i nxehtë dhe i trullosur dhe doli në kuvertën e anijes për t’u qetësuar. Pasi u përpoq të qëndronte në det derisa të lindte dielli, Perevertilov vuri re një njollë të zezë dhe vendosi të notonte drejt saj.

Ekuipazhit të anijes iu deshën rreth 6 orë për të vërejtur se inxhinieri i tyre mungonte dhe në këtë moment kapiteni ktheu anijen.

Avionët e marinës franceze u bashkuan në kërkim nga Tahiti dhe kur Perevertilov pa anijen e tij në horizont bërtiti :“Mrekulli”. Ndërsa një nga pasagjerët e anijes dëgjoi britmat e dobëta njerëzore.

Image

Vidam Perevertilov
Ngjarja paraprake

Aktori i famshëm fejohet me prezantuesen 33 vite me të re

Ngjarja e ardhëshme

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian