Mbetën pa oksigjen, avioni shqiptar pëson defekt dhe rikthehet në pistë

Një avion i linjës Prishtinë-Shtutgart, i cili u nis sot u kthye në pistë pas 30 minutash që ishte ngritur në fluturim.

Sipas mediave vendase, aeroplani kishte patur një defekt teknik dhe është rikthyer në pistë vetëm 30 minuta pas nisjes.

Gjithashtu thuhet se brenda avionit disa pasagjerë janë ndjerë keq dhe kanë humbur ndjenjat si pasojë e mungesës së oksigjenit./alebu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Nagavci-Fuchs dakordohen për zgjerimin e bashkëpunimit në arsim Kosovë-Kroaci

Story i radhës

Komandanti i Operacionit “Shigjeta” përlotet: Qeveria ma ndali pensionin e veteranit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish