Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar i armëve

Mbrëmë , rreth orës 23:25 Njësia e Reagimit të Shpejtë ( NJRSH)  nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, deri sa ishte në pikë kontrolli në udhëkryqin e fshatit Bajnicë të Kaçanikut, ka ndaluar një automjet të udhëtarëve Ford me targa vendore .

Gjatë kontrollimit të automjetit, shoferit dhe dy pasagjerëve, në automjet është gjetur dhe konfikuar më pas një armë zjarri ( pistoletë),një karikator me një fishek.

Policia e Kaçanikut, të dyshuarin (shoferin)  dhe dy pasagjerët i ka shoqëruar në stacionin policor në Kaçanik dhe pasi janë  intervistuar nga hetuesit policor me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, ndaj të dyshuarit XH.D (M/K) i moshës 29 vjeçar është inicuar rasti penal ‘’Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar i armëve’’ .

Ai është liruar për procedurë të mëtejme hetimore.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Populli po vdes për bukë, po mbledhin në kosha plehrash”, qytetarët zgjedhin protestën në vend të koncertit të Malumas

Story i radhës

Femrat më të mençura të Zodiakut: Përherë janë burim frymëzimi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish