Mbajeni telefonin larg vetes kur flini, për këto arsye

Ai është bërë pjesë e pandarë e njerëzve që nga momenti kur zgjohen nga gjumi e deri kur flenë.

Madje disa edhe gjatë gjumit vendin për celularin e tyre mund të kenë poshtë jastëkut pa menduar rreziqet që ai sjell.

Arsyet kryesore se pse nuk duhet ta mbani celularin poshtë jastëkut janë: Mund t’i vërë flakën jastëkut, ju pengon që të flini mirë, ka rreziqe të tjera shëndetësore.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lufta në Ukrainë – 12,800 rusë dhe 6,500 qytetarë ukrainas zhvendosen në Mal të Zi

Story i radhës

Mediumi zviceran ”Blick”: Çfarë rekordi ka vendosur Xherdan Shaqiri?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish