Mbahet Kampionati Individual U21 i Kosovës në pingpong

Federata e Pingpongut e Kosovës te shtunën më 20 03 2021 ne Ferizaj organizoi Kampionatin Individual U21 të Kosovës në Pingpong kategoria e femrave dhe meshkujve.

Interesimi i pingpongistëve për pjesëmarrje ishte shumë i madh , mirëpo për arsye të respektimit të masave anticovid FPPK vendosi që gara të zhvillohet me sistem eliminimi.

Pati shumë ndeshje interesante në të dy kategoritë por në fund favoritët nuk lejuan befasi.

Në kategorinë e femrave rezultatet ishin këto:

1 Alma Mehmeti

2 Shega Hashani

3 Loresa Imeri

3 Bjondina Hasani

Në kategorinë e meshkujve ishin këto rezultate:

1 Kreshnik Mahmuti

2 Fati Karabaxhaku

3.Aulon Bivolaku

3 Blend Hajdari

Ngjarja paraprake

Kreu i Kadastrës: Është rritur numri i legalizimeve të pallateve të braktisura nga pronarët

Ngjarja e ardhëshme

E akuzuara betohet si deputete e VV-së, dështon seanca gjyqësore

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian