Mason Mount shpjegon kualitetin e ‘vështirë’ që sjellë Hakim Ziyech të Chelsea

Mesfushori i Chelseas, Hakim Ziyech ka shpjeguar kualitetin e lartë të bashkëlojtarit Hakim Ziyech, i cili do jetë ndihmë e madhe për skuadrën londineze.

Maroku në ndeshjen e fundit në Premierë Ligë ndaj Burnley realizoi gol dhe asistoi në fitoren bindëse 3 – 0.

Anglezi beson se ish ylli i Ajaxit ka kualitet të lartë dhe është ndër lojtarët më të mirë në botë.

“E dimë se çfarë mund të bëjë me topin dhe çfarë i sjellë skuadrës”.

“Yll botëror, sigurisht të shënosh ndaj Krasnodar dhe të shënosh në debutimin në Premierë Ligë është e madhe. Është lojtar brilant”.

“Është kënaqësi të luash me të, shumë i mençur me topin, i sjellë shumë skuadrës. Është lojtar shumë i mirë”, ishin fjalët e Mount.

Chelsea momentalisht në Ligën Premierë renditët në pozitën e gjashtë me 12 pikë, katër me pak se lideri Liverpool.

Ngjarja paraprake

​Nga sot hynë në fuqi masat e reja anti-COVID

Ngjarja e ardhëshme

Karantinohet kreu i OBSH-së

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian