Masivi pyjor në Kallmet përfshihet nga zjarri

Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit që u shfaq prej orëve të pasdites në masivin pyjor të fshatit Raboshtë të njësisë administrative Kallmet në Lezhë.

Flakët janë përhapur në një sipërfaqe të konsiderueshme, duke ju afruar banesave.

Ndërhyrja është e pamundur për shkak të terrenit të thyer malor.

Por zjarrfikësit janë vendosur në zonën e banuar dhe po monitorojnë situatën.

 

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Franca shpreh indinjatën ndaj SHBA-së pas marrëveshjes për nëndetëset me Australinë

Ngjarja e ardhëshme

Ferizaj e shkarkon, Arbëria e emëron kryetrajner

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian