Masat e reja në Irlandë, gjobë dhe për ata që pijnë alkool jashtë

Qeveria irlandeze pritet të miratojë gjobat e reja jo më pak se 300 paund për njerëzit që pijnë alkool në ambientet e jashtme.

Prej kohësh autoritetet kanë mbyllur lokalet për të parandaluar përhapjen e pandemisë së koronavirusit, por duket se njerëzit kanë gjetur një zgjidhje tjetër.

Shqetësimet janë rritur në lidhje me numrin e madh të njerëzve që mblidhen për të pirë në qendra të ndryshme të qyteteve irlandeze gjatë fundjavës.

Pub-et në Republikën e Irlandës janë të mbyllura, por mund të shesin pije për t’i marrë me vete, ndërsa klientët nuk mund t’i konsumojnë ato nëse nuk ndodhen 100 m nga ndërtesa.

Ngjarja paraprake

Maluma zgjodhi një ngjyrë flokësh aspak të zakontë dhe duket kaq interesant

Ngjarja e ardhëshme

Covid-19 i merr jetën pedagoges së Universitetit të Tiranës, ministrja Kushi: Humbje e parakohshme

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian