Masat anti-covid/Peja është kthyer në një qytet ‘fantazmë’, mos i humbisni këto pamje

Pas masave të fundit anti-covid, të cilat prej orës 18:00 kanë hy në fuqi, qytetet e vendit kanë mbetur të braktisura.

Masat që kanë hy në fuqi prej sonte, do të vazhdojnë në bazë të komunave dhe numrit të infektimeve në 100 mijë banorë, të cilat janë ndarë në tri nivele, sikur është ai i i gjelbërt me rrezik të ulët, i verdhë me rrezik mesatar dhe i kuq me rrezik të lartë të infektimit.

Masat e lëvizjes dhe ora policore e qytetarëve do të vazhdojë deri në orën 5:00 të mëngjesit prej orës 18:00 në mbrëmje.

Vetëm sot rekordi alarmant me të infektuar është thyer në Kosovë me gjithsejt 963 raste dhe me 13 viktima.

E fotot që i sjell Syri.net Kosova, janë komuna e Pejës e cila duket krejt e braktisur nga qytetarët, ku shihen vetëm zyrtarët dhe makinat e policisë në rrugë.

Image
Image
Ngjarja paraprake

Prof. Nexhat Ibrahimi: 30 vite miqësi, sot jam tradhëtuar nga Shaqir Fetahu, që kandidon për Reis

Ngjarja e ardhëshme

25 viktima dhe 1064 raste të reja me Covid-19, shërohen 507 pacientë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian