Martesat nuk ndalen në Ukrainë, për tri javë 10.700 martesa, 10 e 800 fëmijë

Dy lajme jashtëzakonisht të mira për Ukrainën, tri javë pas fillimit të pushtimit nga Rusia.

Ukrainasit, si dikur shqiptarët, nuk po i ndalin martesat, pavarësisht numrit të madh të goditjes me raketa dhe bombardimeve nga ushtria ruse.

Për tri javë janë regjistruar 10 mijë e 683 martesa atje.

Ndërsa, një lajm edhe më i bukur vjen, se pavarësisht që Rusia e bombardoi edhe spitalin e lindjeve, numrit tw madh tw vdekjeve, për tri javë ukrainasit janë shtuar edhe me 10.767 foshnja.

“Që nga fillimi i sulmit rus ndaj Ukrainës më 24 shkurt2022, janë regjistruar 10.683 martesa dhe 10.767 lindje të foshnjave. Jeta vazhdon dhe ne do të vazhdojmë të qëndrojmë, të duam dhe të jetojmë”, ka njoftuar Ministria e Drejtësisë e Ukrainës.

Image

Çifti luftëtar ukrainas e tregon unazën

Ukraina deri mbrëmë ia ka shkaktuar 14.200 viktima në njerëz Rusisë,

tanke 450,

makineri të blinduara luftarake / APV ‒ 1448

sisteme artilerie – 205

RSZV / MLRS – 72

PPO / Sistemet e luftës anti-ajrore – 43

avionë – 93

helikopterë – 112

pajisjet / automjetet e makinave – 879,

anije / varka – 3 copë,

rezervuar me PMM / rezervuar karburanti – 60.

Niveli operativo-taktik i UAV – 12.

Pajisje speciale / pajisje speciale – 11.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Edi Rama po kërkon lëmoshë nga Serbia e Aleksandër Vuçiqit

Story i radhës

Noizy sapo konfirmoi marrëdhënien me Dhurata Dorën?

Të fundit nga

Partizani mposht Lubotenin

Partizani ka mposhtur Lubotenin në përballjen e vlefshme për xhiron e gjashtë të Ligës “Gjergj Kastrioti”,

AlbanianMacedonianEnglish