Marku parashikon fituesin e meçit Joshua – Usyk

Bokseri shqiptar, Florian Marku do të përballet me ukrainasin, Maxim Prodan sot në Stadiumin ‘Tottenham Hotspur’ në Londër për titullin ndërkombëtar IBF në peshën e mesme.

Marku para meçit e ka parashikuar fituesin e këtij meçi, duke thënë se beson që fitorja do t’i takojë Anthony Joshuas.

“Usyk është një boksier i jashtëzakonshëm, por unë mendoj se Joshua do të fitojë këtë meç.

Joshua është gjigant dhe është një nga të preferuarit e mi”, tha Marku për mediat ndërkombëtare.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Sali Berisha në Vlorë, demokratët dalin ta presin

Ngjarja e ardhëshme

Do të flini për 60 sekonda: Mënyra e vetme që funksionon menjëherë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian