Marina ukrainase godet anijen ruse

Forcat detare kanë goditur një anije ruse përderisa po mbronin rajonin e Odesa-s, ka thënë marina ukrainase.

Anija u qëllua me armë zjarri në Detin e Zi.

“Armiku është tërhequr sërish”, thuhet në një deklaratë të shkurtër në Facebook.

Nuk ishte menjëherë e qartë nëse kishte viktima.

Odesa është një qytet port kyç në Ukrainën jugore dhe është një objektiv i rëndësishëm për Rusinë, shkruan Sky News.

Nëse forcat ruse marrin kontrollin e qytetit, ajo do ta ndërpresë Ukrainën nga shumica dërrmuese e importeve dhe eksporteve të saj nga deti.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Aksidenti me 5 viktima/ Eksperti rrugor: Ishte parakalim i gabuar, sinjalistika ishte në rregull

Story i radhës

Test: Çfarë ju pret në të ardhmen tuaj në dashuri? Gjithçka është e shkruar në dorën tuaj

Të fundit nga